Chwila zamknięta w jednej sekundzie. Ta aplikacja pozwoli ci stworzyć niesamowity wideo-dziennik

Kamil Mizera
24.03.2017 14:40
A A A
1 Second Everyday app

1 Second Everyday app (zrzut ekranu)

Uwielbiamy robić zdjęcia i kręcić filmy. Od kiedy niemal w każdej ręce znajduje się smartfon wyposażony w zaawansowany aparat i kamerę, stało się to jeszcze prostsze. Serwisy społecznościowe w postaci Instagrama czy Facebooka zalane są naszymi zdjęciami i filmami. Czasami jednak warto stworzyć coś na wzór mini dziennika, by nie zgubić tych najcenniejszych chwil.

Posłużyć temu może świetna aplikacja 1 Second Everyday: Video Diary, dostępna zarówno na Androida jak i iOS. Aplikacja ta jest w rzeczywistości naszym wideo-dziennikiem, który wypełniamy różnymi filmikami. By jednak nie powielać tego, do czego służy nam przecież natywana aplikacja do zdjęć, twórcy 1 Second postanowili podejść do tematu z nieco innej strony.

Nasze telefony przepełnione są filmami, które kręcimy przy różnych okazjach. Przeważnie jednak nie kontrolujemy tego, co kręcimy i jak długo, a nasza galeria puchnie. Wspomniana aplikacja chce, byśmy nieco się zatrzymali i zastanowili. Dlatego pozwala na zapisywanie w formie dziennika wideo, które trwa tylko jedną sekundę.

1 Second pozwala na kręcenie sekundowych filmików z poziomu aplikacji i zapisywanie ich pod konkretną datą. W ten sposób możemy stworzyć niezwykły wideo-dziennik, umieszczając każdego dnia krótkie wideo.

Oprócz możliwość kręcenia aplikacja pozwala na edytowanie już istniejących nagrań. Możemy wybrać je z pamięci naszego telefonu, a następnie wybrać odpowiedni, jednosekundowy kawałek, przyciąć film i zapisać go. Co więcej, możemy następnie łączyć te jednosekundowce w zbiorczy filmik.

Każdym filmem możemy się podzielić przez social media, a nawet uczynić z niego GIFa. Jeśli jednak cenimy prywatność, to nasz wideo-dziennik możemy zachować tylko dla siebie.

1 Second app1 Second app zrzut ekranu

Aplikacja nie jest jednak pozbawiona wad. Do największych należą: mało intuicyjny interfejs oraz tylko horyzontalny widok, co uniemożliwia nam kręcenie wideo w pionie. I choć filmy tak kręcone są zmorą internetu, to jednak od użytkownika powinno zależeć, jak chce nagrywać dany moment. Nie są to jednak szczególnie wielkie wady i nie wpływają szczególnie mocno na pozytywny odbiór tej aplikacji.

Młodzi rodzice uwielbiają kręcić swoje dzieci. Możliwość obserwowania jak maluch zaczynają poznawać świat, uczą się nowych rzeczy sprawia najwięcej radości. Pierwszy krok, pierwsze słowa, pierwsze zdanie, pierwsze kopnięcie piłki: każdy chce nie tylko to zobaczyć, ale również uwiecznić. I choć czasami jedna sekunda to za mało, to przecież rolą wideo-dziennika jest to, byśmy pamiętali, że w ogóle mamy takie nagranie, a następnie do niego wrócili. 1 Second spisuje się w tej roli całkiem dobrze.