5 gier na 5 minutek dla taty, który nie ma czasu, a chce się zrelaksować

Kamil Mizera
15.01.2017 17:43
A A A
Microsoft stworzył klasyczne gry karciane na smartfon

Microsoft stworzył klasyczne gry karciane na smartfon (Fot. Microsoft)

Bycie tatą to nieustanny pęd. Między pracą, spędzaniem czasu ze swoim dzieckiem (lub dziećmi) i obowiązkami domowymi nie ma zbyt wiele miejsca na wielogodzinną rozgrywkę w, np. Wiedźmina. Na te przysłowiowe 5 minutek można jednak znaleźć ciekawe gry i złapać chwilę oddechu.

Odrobina relaksu potrzebna jest każdemu, i mamie i tacie. Często najszybciej tę potrzebę realizuje się przez proste wyciągnięcie smartfona. Oto wybór 5 gier, które polecam do pogrania, gdy ma się mało czasu, a ochotę na trochę cyfrowej rozrywki.

Timberman 

Ta prosta, przynajmniej na pierwszy rzut oka, gra od polskiego studia Digital Melody, to rewelacyjny pochłaniacz czasu, który można szybko porzucić bez chwili wahania. W grze wcielamy się w tytułowego drwala, który musi ścinać drzewo i unikać śmiertelnie groźnych gałęzi. Gra opiera się na refleksie oraz gonieniu się z czasem. Stylizowany na 16 bitową, retro grafikę, z możliwością odblokowywania nowych postaci, Timberman to świetna rozrywka na chwilową nudę.

 

Carmageddon

Nieco starszym czytelnikom na pewno zakręciła się łezka w oku na tę nazwę. Jeden z bardziej kontrowersyjnych tytułów lat 90-tych, czyli Carmageddon od dłuższego czasu dostępny jest na smartfony. Wyścigi samochodów z piekła rodem, w których mniej chodzi o zwycięstwo, a bardziej o demolowanie wszystkiego, co się napotka, mogą stanowić niezły sposób na odstresowanie się. Oczywiście, jeżeli ktoś lubi tego typu klimaty i wybaczy twórcom, że wersja mobilna to jednak już nie to samo, co na PC.

 

Quiz & Go

To stosunkowo nowa, polska gra, która łączy w sobie Milionerów z Candy Crush Saga. W Quiz & Go przemieszczamy się miedzy 9 światami, w których przechodzimy kolejne poziomy, na które składają się oczywiście quizy. Pytanie, 4 odpowiedzi, a za właściwą gwiazdki, monety i inne bonusy, które mają pomóc w przechodzeniu do kolejnych etapów gry. Jeżeli lubisz pogimnastykować swój umysł od czasu do czasu, to ta gra może ci w tym pomóc.

 

Microsoft Solitaire Collection

Niech ten, kto nie spędził na klasycznym pasjansie wielu bezproduktywnych godzin, pierwszy rzuci kamieniem. Do niedawna karcianka dostępna była tylko na Windowsie, ale Microsoft postanowił przenieść ją na Androida oraz iOS-a. Solitaire oferuje wybór klasycznych gier, czyli Klondike, Spider, FreeCell, Pyramid i TryPeaks. Nie jest to tytuł porywający akcją czy grafiką, ale zapewniam, że wciąga bez końca.

 

microsoft klondikemicrosoft klondike zrzut ekranu

 Zgadnij Co To?

Na koniec gra typu kalambury. W tym tytule chodzi o to, by zgadnąć co przedstawia obrazek, oraz z zestawu liter ułożyć odpowiednie hasło. Jak to w kalamburach jednak bywa, hasło niekoniecznie jest jednoznaczne i czasami trzeba się pogłowić, co "autor miał na myśli". Za dobre odpowiedzi dostaje się monety, które później można wymienić na odpowiedzi. 

Zgadnij co toZgadnij co to zrzut ekranu