Jak pielęgnować męską skórę?

Materiał Partnera
09.05.2016 11:23
A A A
Materiały Partnera

Materiały Partnera (Materiały Partnera)

Nie oszukujmy się - są pewne sprawy, o których wiedzą tylko mężczyźni i które może zrozumieć tylko prawdziwy facet. Kobietom nic do tego. Przykład? Pielęgnacja. Czy warto dbać o skórę? Oczywiście. A jak? Prosto i skutecznie - nie tracąc czasu na zbędny rytuały. W końcu każdy chce się czuć dobrze we własnej skórze.

Męska skóra to męska rzecz - zawiera duże ilości elastyny i kolagenu, jest grubsza, bardziej odporna i starzeje się wolniej niż skóra kobiet. Zawiera również więcej gruczołów łojowych, które chronią ją przed niekorzystnym wpływem środowiska, ale jednocześnie zwiększają jej natłuszczanie. To sprawia, że włosy na skórze głowy zdecydowanie szybciej przetłuszczają się i tracą świeży wygląd. Stąd już tylko krok do problemów z łupieżem, który spędza sen z powiek wielu panom. Ponadto w przypadku męskich włosów znacznie częściej niż u kobiet można zauważyć problem łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Dodatkowo, na kondycję męskiej skóry niemały wpływ wywiera styl życia, a tutaj na liście wykroczeń mamy: golenie, używanie nieodpowiednich kosmetyków, do tego stres, używki (papierosy, kawa), czy praca w zamkniętych klimatyzowanych pomieszczeniach. Efekt? Podrażniona, niejednokrotnie zaczerwieniona i przesuszona skóra, podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

MĘSKI WYMIAR PIELĘGNACJI

Rozwiązaniem jest codzienna pielęgnacja kosmetykami stworzonymi z myślą o potrzebach i wymaganiach męskiej skóry. Ich skład i kompozycja zapachowa są dostosowane do gustów i wymagań mężczyzn, więc masz pewność, że sięgasz po produkt "szyty na miarę", jak dobrze skrojony garnitur.

Pozostaje pytanie, co stosować, aby nie zwariować. Męski niezbędnik to poza goleniem, przede wszystkim: mycie, ochrona i pielęgnacja. Jeśli nie chcesz tracić czasu sięgaj po kosmetyki, które dzięki zaawansowanym formułą działają wielokierunkowo tak jak żele, antyperspiranty i szampony Dove Men+Care .

1. Mycie i pielęgnacja ciała - żele Dove Men+Care doskonale myją i odświeżają skórę, a dzięki technologii MICROMOISTURE , wykazują klinicznie potwierdzoną skuteczność w walce z nadmierną suchością skóry. Dodatkowo dzięki zawieszonym w żelu kropelkom składnika nawilżającego, już podczas mycia nawet najbardziej wymagająca męska skóra odzyskuje komfort i nawilżenie. Ponadto żele są bardzo wydajne, doskonale się pienią, a męskie zapachy gwarantują długotrwałe uczucie świeżości.

2. Mycie i pielęgnacja włosów - szampony Dove Men+Care , z kofeiną doskonale myją oraz wzmacniają strukturę włosa. Dodatkowo w zależności od wariantu szampony skutecznie wzmacniają włosy, nadając im połysk (Dove Men+Care DENSITY), działają przeciwłupieżowo (Dove Men+Care ANTI DANDRUFF), lub dostarczają dodatkową porcję odżywienia, dzięki formule 2w1 (Dove Men+Care FRESH CLEAN).

3. Ochrona - antyperspiranty Dove Men+Care gwarantują 48h ochronę przed potem i przykrym zapachem, jednocześnie pielęgnując skórę i chroniąc ją przed podrażnieniami. Nie zawierają alkoholu, a w swoim składzie mają aż 1/4 substancji, które nawilżają skórę. Możemy wybierać spośród pięciu linii typowo męskich zapachów: CLEAN COMFORT, EXTRA FRESH, COOL FRESH, SILVER CONTROL, INVISIBLE DRY.